Wymagana rozdzielczość ekranu min. 300px!
Ustaw Twój ekran w poziomie...
Zamknij ten komunikat<br>Akceptuję pliki cookies
 • PL
 
 
 
wielkość tekstu: A A A
 

Rynny

 

Rynny PCV, czy stalowe?

Drogi Kliencie,

System rynnowy składa się z rynien dachowych, rur spustowych i niezbędnej gamy akcesoriów uzupełniających. Każdy element systemu występuje w różnych wersjach materiałowych i wymiarowych, abyś mógł w łatwy sposób dopasować go do wymagań, jakie stawia dzisiaj nowoczesne budownictwo.

Orynnowanie

Rynny muszą gwarantować odprowadzanie wody z powierzchni połaci dachowej, poprzez właściwy dobór rozmiaru oraz odpowiednie pochylenie. Pochylenie, inaczej spadek powinien wynosić minimum 0,3%, czyli 3mm na każdy metr bieżący rynny. Spadek rynny dachowej reguluje sposób mocowania haka rynnowego.

Do wybranej średnicy rynien należy dobrać właściwe rury spustowe, które muszą uwzględniać maksymalną przepustowość wody.

Kiedy znasz już te parametry, możesz zdecydować się na rynny i rury o przekroju okrągłym lub prostokątnym. Znaczenie ma tu fakt, że oferta akcesoriów i osprzętu do rynien okrągłych jest zdecydowanie bogatsza, niż w przypadku przekrojów prostokątnych. Dobór pozostałych i niezbędnych elementów orynnowania, takich jak haki rynnowe, uchwyty do rur, czy naczynia zbiorcze jest ściśle uzależniony od wybranej średnicy rynien i rur.

Najpopularniejsze obecnie na rynku są rynny, wykonane z tworzywa sztucznego PCV lub rynny stalowe...

 
 
 
 • Rynny PCV

  Systemy rynnowe z PVC produkowane są z wysokoudarowego, nieplastyfikowanego tworzywa sztucznego, jakim jest polichlorek winylu. Tworzywo pokrywane jest najczęściej tlenkiem tytanu lub akrylem, a następnie stabilizowane promieniami UV. Proces ten skutecznie zwiększa odporność rynien na nieprzyjazne warunki atmosferyczne – promieniowanie słoneczne, kwaśne deszcze, zanieczyszczenia powietrza, a nawet uszkodzenia mechaniczne.

  Rynny PCV funkcjonują prawidłowo przy dużych wahaniach temperatury otoczenia: od -50°C do +50°C...

 • Rynny stalowe

  System rynnowy, to najbardziej eksploatowany element Twojego dachu, dlatego do produkcji stosuje się blachę stalową o grubości 0,6mm. Skuteczne zabezpieczenie przed korozją zapewnia obustronna powłoka z cynku lub cyny. Blacha stalowa ocynkowana i nierdzewna, może być dodatkowo polakierowana lub powleczona warstwą tytanowo-cynkową.

  Stalowe rynny produkowane są obecnie w wielu kolorach i są identyczne z paletą barw pokryć dachowych

 
 
 
 
Wizyty

Wizyt dzisiaj [26-01-2022]: 17 | Wizyt ogółem: 39966 | Przeglądających stronę: 1

 
 

Projekt:   [based on Quick.Cms]