Wymagana rozdzielczość ekranu min. 300px!
Ustaw Twój ekran w poziomie...
Zamknij ten komunikat<br>Akceptuję pliki cookies
 • PL
 
 
 
wielkość tekstu: A A A
 

Pokrycia dachowe

 

Pokrycia dachowe, właściwy wybór!

Drogi Kliencie,

Jakiego materiału użyć na pokrycie dachu? Kluczowe jest to, na jakim etapie budowy domu zastanawiasz się nad wyborem rodzaju pokrycia. Jeśli jesteś dopiero na etapie wyboru projektu, to możesz swobodnie zaplanować dach, wykonany z dowolnego materiału. Jeśli przeprowadzasz naprawę, remont lub całkowitą wymianę starego pokrycia – wybór materiału zależy od konstrukcji i kondycji więźby dachowej.

Kilka ważnych rzeczy, czym kierować się przy wyborze pokrycia dachowego?

Kąt nachylenia połaci dachowej

Im mniejszy spadek dachu, tym pokrycie musi być szczelniejsze. Dlaczego? Śnieg zalega dłużej, a woda spływa wolniej z dachu o niskim spadku. Przykładowo minimalne pochylenie dachu dla blachodachówki wynosi 14°, a dla dachówek ceramicznych – 22°.

Konstrukcja dachu

Wybierając pokrycie dachowe na etapie projektu, należy uwzględnić przekroje i rozstaw krokwi więźby dachowej oraz rodzaj wstępnego krycia. Konstrukcję więźby trzeba uwzględnić również w trakcie wymiany starego pokrycia na nowe.

Stopień skomplikowania dachu

Nieregularne dachy o niewielkich płaszczyznach sprawdzają się dobrze, kiedy są pokryte materiałami o małych wymiarach (dachówki, gonty). Natomiast dachy o dużych płaszczyznach, najlepiej pokrywać materiałem o większych wymiarach, takim jak blachodachówki. Podczas krycia dachu skomplikowanego trzeba uwzględnić w kosztach większy odpad z arkuszy blachodachówki.

Estetyka i budżet

Inwestycja budowy dachu, to spore obciążenie dla Twojej kieszeni. Jeśli Twój budżet jest ograniczony, to najprościej pokryć dach gontem bitumicznym lub popularną blachodachówką. Te materiały są zdecydowanie tańsze od dachówki ceramicznej. Zawsze tańszy jest też dach płaski.

 
 
 
 • Blachodachówki

  Od wielu lat, pokrycie dachu wykonane z blachodachówki cieszy się ogromną popularnością wśród inwestorów, którzy budują nowe lub remontują istniejące domy. Dzieje się tak, ponieważ dach pokryty tym rodzajem materiału jest stosunkowo niedrogi oraz łatwo dostępny w obszernej gamie kolorów i powłok.

  Tradycyjne dachówki cementowe lub ceramiczne są coraz częściej zastępowane blachami dachowymi, które zdobywają zaufanie dzięki wysokiej jakości wykonania, szerokiej palecie barw, oryginalnych powłok i wzorów...

 • Blachy trapezowe

  Blacha trapezowa, to klasyka! Wykorzystywana jest od wielu lat w budownictwie jednorodzinnym i przemysłowym. Pierwsze skojarzenie, to materiał służący do krycia dachu. Jednak doskonale wiadomo, że jej zalety – trwałość, estetyka, funkcjonalność i ekonomiczność oraz wyjątkowo łatwy montaż – zostały docenione również przy pokrywaniu elewacji, budowie ścian, czy konstrukcji nośnych.

  Trendy w Polsce od wielu lat wskazują ogromną popularność blachy trapezowej wśród materiałów budowlanych i pokryciowych...

 • Blachy na rąbek

  Pokrywanie dachu blachą na rąbek stojący jest jedną z najstarszych technologii, jakie stosuje się w budownictwie. Jest ona do tej pory szczególnie popularna, zwłaszcza w budownictwie jednorodzinnym.

  Panele dachowe na rąbek układa się z powodzeniem na dachach wentylowanych, jak i z pełnym deskowaniem. Jeśli chodzi o prawidłowy montaż i estetykę dachu, bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie konstrukcji więźby dachowej. Pozwala to na wyeliminowanie niepożądanych efektów w postaci pofalowań...

 • Dachówki ceramiczne

  Materiał w postaci dachówki ceramicznej jest bardzo wdzięczny, gdyż daje ogromne możliwości w kształtowania niemal każdego dachu. Będąc elementem małoformatowym, idealnie komponuje się i nadaje do krycia dachu o skomplikowanym kształcie.

  Dachówki ceramiczne od tysięcy lat, aż po czasy dzisiejsze nie straciły na popularności. Nadal zapewniają wyjątkowo długą żywotność dachu i doskonale sprawdzają się wszędzie tam, gdzie występują obfite opady śniegu, a dachowi stawia się rygorystyczne wymagania...

 • Dachówki betonowe

  Małoformatowe cementowe pokrycia są znacznie młodsze od dachówek ceramicznych. Mają opinie nieco mniej trwałych – swoje właściwości i parametry utrzymują przez około 70 lat. Zaliczane są do pokryć ciężkich, podobnie jak dachówki ceramiczne, choć są od nich lżejsze (waga 1m2 wynosi 40-55 kg).

  Dachówki betonowe do złudzenia przypominają dachówki ceramiczne. Nowoczesne technologie wytwarzania, starannie dobrane surowce, bogate wzornictwo oraz odpowiednie wykończenie powierzchni sprawiają, że pokrycie cementowe jest po prostu ładne, szczelne, trwałe i odporne na nieprzyjazne warunki pogodowe...

 
 
 
 
Wizyty

Wizyt dzisiaj [02-12-2021]: 24 | Wizyt ogółem: 38669 | Przeglądających stronę: 1

 
 

Projekt:   [based on Quick.Cms]