Wymagana rozdzielczość ekranu min. 300px!
Ustaw Twój ekran w poziomie...
Zamknij ten komunikat<br>Akceptuję pliki cookies
  • PL
 
 
 
wielkość tekstu: A A A
 

Dachówki ceramiczne

 

Dachówki ceramiczne, tradycja i piękno!

Drogi Kliencie,

Materiał pokryciowy w postaci dachówki ceramicznej jest bardzo wdzięczny, gdyż daje ogromne możliwości w kształtowania niemal każdego dachu. Będąc elementem małoformatowym, idealnie komponuje się i nadaje do krycia dachu o skomplikowanym kształcie.

Dachówki ceramiczne od tysięcy lat, aż po czasy dzisiejsze nie straciły na popularności. Nadal zapewniają wyjątkowo długą żywotność dachu i doskonale sprawdzają się wszędzie tam, gdzie występują obfite opady śniegu, a dachowi stawia się rygorystyczne wymagania.

Pokrycie ceramiczne ma 2 wady: relatywnie wysoki koszt oraz duży ciężar – masa 1m2 mieści się w granicach 45-65kg. Dlatego konstrukcja więźby dachowej powinna być solidna i bardzo mocna.

Cechy i zalety dachówek ceramicznych

  • bardzo wysoka trwałość – prawidłowe ułożeniu zapewnia dachowi wytzrymałość na poziomie 100 lat i więcej (pokryją patyną, nie tracą swoich właściwości);
  • tłumienie hałasu – duża masa trudno utrudnia wprawienie je w drgania, dzięki temu stanowią bardzo dobrą ochronę przed hałasem z zewnątrz (ważne w przypadku, gdy na poddaszu znajduje się sypialnia, gabinet lub pokój dziecka);
  • dobre właściwości termoizolacyjne – zapewniają stabilną temperaturę w pomieszczeniach (w trakcie zimy wolno oddają ciepło, więc nagrzane powietrze nie ucieka przez dach, zaś latem nagrzewają się długo, przez co na poddaszu nie jest gorąco);
  • wysoka wytrzymałość, odporność na ogień, promieniowanie UV i nieprzyjazne warunki atmosferyczne (opady śniegu, deszczu, wysokie i niskie temperatury).
  • możliwość układania na skomplikowanych dachach;
  • paroprzepuszczalność i nienasiąkliwość (gwarancja, że dach nie będzie przeciekał);
  • łatwość naprawiania uszkodzonego pokrycia (wystarczy wymienić pojedyncze elementy);
  • materiał ekologiczny – dachówki wypalane są z naturalnej gliny (nie zawierają substancji chemicznych ani metali, dlatego zapewniają zdrowy mikroklimat w budynku);
  • piękny wygląd, różne kształty i kolory (barwy są niezwykle trwałe i nie ulegają zmianie pod wpływem czynników atmosferycznych).
 
 
 
 

CREATON

Oferowane dachówki ceramiczne firmy CREATON, to połączenie nowoczesnej technologii, opatentowanych rozwiązań, najwyższej jakości i niemieckiej trwałości. Dopracowane w każdym detalu, gwarantują prestiż i niepowtarzalny wygląd dachu. Produkowane są z najdoskonalszych złóż glin w Europie i uszlachetniane powłoką angobowaną lub glazurowaną. Do wyboru ponad 30 modeli dachówek w szerokiej palecie kolorystycznej.

 
 
 
 

ROBEN

Firma Röben, to część rodzinnego koncernu, produkującego ceramiczne materiały budowlane od ponad 160 lat. Cegielnie, które powstały w połowie XIX w. zapoczątkowały rozwój obecnej sieci fabryk w Europie i Ameryce. Dachówki tego producenta umożliwiają realizację marzeń wielu inwestorów o pięknym i bezpiecznym domu. Wysokie parametry techniczne, trwałość oraz estetykę połączono w logiczną całość.

 
 
 
 

WIENERBERGER

Firma Wienerberger powstała w 1819 r. w Austrii i jest obecnie światowym producentem ceramiki budowlanej, obecnym na polskim rynku od 1995 roku. W ofercie do wyboru zróżnicowane i atrakcyjne pokrycia dachowe oraz kompletny system akcesoriów dachowych. Oprócz szerokiej gamy kolorów i oryginalnych kształtów, dachówki ceramiczne Koramic, to wysoka jakość, która zapewnia wieloletnią trwałość dachu i bezpieczeństwo Twojego domu.

 
 
 
 
 

Nie wiesz na jakie dachówki się zdecydować?
Zadzwoń już teraz i poproś o pomoc doradcę ABC DACHY BIS!

Do usłyszenia,
Mariusz Dźwigała

 
 
 
 
Wizyty

Wizyt dzisiaj [02-12-2021]: 27 | Wizyt ogółem: 38672 | Przeglądających stronę: 1

 
 

Projekt:   [based on Quick.Cms]