Wymagana rozdzielczość ekranu min. 300px!
Ustaw Twój ekran w poziomie...
Zamknij ten komunikat<br>Akceptuję pliki cookies
  • PL
 
 
 
wielkość tekstu: A A A
 

Akcesoria dachowe

 

Bezpieczny dach, niezbędne akcesoria dachowe

Drogi Kliencie,

Wielu inwestorów poszukuje oszczędności podczas montażu dachu, próbując ograniczać elementy, które ciężko dostrzec "na pierwszy rzut oka". Są to akcesoria dachowe. Taka krótkowzroczna polityka sprawia ogromne problemy i kłopoty podczas przeglądu lub remontu dachu. Wtedy właśnie okazuje się, że trzeba dołożyć wielokrotność wartości akcesoriów i ich montażu.

Każdy dach, który jest wykonany prawidłowo i fachowo, nawet z najdroższych i najlepszych materiałów pokryciowych, posiada miejsca "specjalnej troski", które mogą prowadzić do nieszczelności lub problemów i awarii.

Do tych miejsc zalicza się połączenia elementów, krawędzie, zbiegi połaci, narożniki, kalenice, czy okapy. Z drugiej strony, podczas eksploatacji dachu dochodzi do wielu zagrożeń i kłopotów, takich jak gromadzenie i osuwanie śniegu, wpływ wilgoci, rozwój mchów, czy ryzyko związane z pracami podczas przeglądu lub renowacji.

Rozwiązaniem powyższych problemów jest zabezpieczenie miejsc newralgicznych, wydłużenie trwałości dachu i znaczna poprawa bezpieczeństwa użytkowników za pomocą akcesoriów dachowych. Dlatego nie popełnij błędu i nie szukaj "fałszywych" oszczędności, bo to po prostu się nie opłaca!

 
 
 
 

Membrany dachowe

Membrany dachowe odgrywają bardzo ważną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu dachu, ich brak grozi poważnymi konsekwencjami. Ponieważ po zamontowaniu pozostają niewidzialne, to jednak nie wszyscy inwestorzy zdają sobie sprawę, jak odpowiedzialne zadania pełnią.

Membrany, czyli folie dachowe są materiałami, składającymi się z trzech warstw. Pierwsza z nich, to warstwa funkcyjna, dwie pozostałe stanowią warstwy zewnętrzne, chroniącego funkcyjną przed uszkodzeniami.

Najważniejszą funkcją membran dachowych jest skuteczna termoizolacja i ochrona materiału izolacyjnego, którego zawilgocenie drastycznie obniża sprawność cieplną. Membrany działają podwójnie: zapobiegają przedostawaniu się wody opadowej do ocieplenia i umożliwiają wyprowadzanie pary wodnej z warstwy izolacji na zewnątrz.

 
 
 

Kominki wentylacyjne

W każdym domu wilgoć jest zjawiskiem zupełnie naturalnym. Z tego względu bardzo ważna jest prawidłowa i skuteczna wentylacja, dzięki której pozbywasz się nadmiaru pary i osadzania je na ścianach wewnątrz Twpich pomieszczeń.

Podstawowym zadaniem kominków wentylacyjnych jest odprowadzanie pary wodnej z pomieszczeń na zewnątrz. Prawidłowa wentylacja przy stosowaniu kominków dachowych, to cały system niezbędnych i zależnych od siebie elementów, które przepropwadzają przewody wentylacyjne przez połać dachu.

 
 
 

Płotki przeciwśniegowe

Płotki przeciwśniegowe muszą być zamontowane na każdym dachu spadzistym, szczególnie o dużym kącie nachylenia połaci, ponieważ z takiego dachu śnieg zsuwa się najszybciej. Wskutek zmian temperatur śnieg wielokrotnie zamarza i rozmarza, zwiększając znacznie swój ciężar. Oprócz zagrożenia dla ludzi, śnieżno-lodowa pokrywa, która zsuwa się z dachu może poważnie uszkodzić rynny lub kominki wentylacyjne.

Dlatego na dachach stromych zalecamy umieszczać dwa rodzaje barier przeciwśniegowych. Na dolnej krawędzi dachu najlepiej zamontować płotki przeciwśniegowe, a na całej powierzchni połaci dachowej należy rozmieścić śniegołapy lub stoppery, które skutecznie chronią elementy dachu przed naporem śniegu.

 
 
 

Ławy kominiarskie

Stopnie i ławy kominiarskie mają ażurową powierzchnią, co zapobiega ich oblodzeniu, eliminując tym samym możliwość poślizgnięcia się przez kominiarza lub dekarza, wykonujące prace renowacyjne. Wykonane są ze stali ocynkowanej lub ze specjalnego gatunku aluminium.

Ławy należy rozmieścić blisko komina, aby w czasie pracy można było na nich wygodnie i komfortowo stawać. Natomiast stopnie rozmieszcza się tak, aby tworzyły swego rodzaju drabinę.

Elementów tych nie mocuje się do pokrycia dachu. Muszą zostać zamontowane do łat lub sztywnego poszycia (warstwa pod materiałem pokryciowym). Dlatego montaż na pokrytym już dachu jest bardzo kłopotliwy i wiąże się z koniecznością miejscowego usuwania dachówek lub blachy.

 
 
 

Instalacja odgromowa

W domach jednorodzinnych wymóg instalacji odgromowej przewiduje prawo budowlane dla budynków wyższych, niż 15 metrów i powierzchni większej, niż 500m2. Instalacja musi być zamontowana bezwzględnie na domu, zbudowanym z materiałów łatwo-palnych (bez względu na wymiary).

Instalacja odgromowa, to popularnie zwany piorunochron, którego głównym zadaniem jest odprowadzanie (uziemianie) prądu, skumulowanego w piorunie, uderzającym w chroniony budynek. Proces ten musi odbywać się w sposób bezpieczny dla ludzi, którzy przebywają wewnątrz budynku.

Coraz częściej dostrzega się zalety dodatkowych funkcji instalacji odgromowej, takich jak zapewnienie bezawaryjnego działania urządzeń elektronicznych i elektrycznych, a zwłaszcza anten, zamontowanych na dachu, które narażone są na bezpośrednie wyładowania piorunów.

 
 

Nie martw się o bezpieczeństwo Twojego dachu!
Zadzwoń, a doradca ABC DACHY BIS dobierze dla Ciebie odpowiedni system komunikacji dachowej...

Do usłyszenia,
Mariusz Dźwigała

 
 
 
 
Wizyty

Wizyt dzisiaj [02-12-2021]: 20 | Wizyt ogółem: 38665 | Przeglądających stronę: 1

 
 

Projekt:   [based on Quick.Cms]